Vítězná premiéra před kamerami pro Reimera a navíc v El Nordicu!

Poprvé před kamerami ČT Sport a navíc v děčínském kotli, takovou výzvu měl před sebou nový kouč SLUNETY Tomáš Reimer a rovnou musíme říci, že si nevedl vůbec špatně. Své svěřence připravoval na velmi nátlakovou a fyzickou hru a jeho hráči ho poslechli.

V první desetiminutovce se hrálo ještě hodně bojovně a vyrovnaně (16.18). V druhém dějství zapnula ústecká obrana naplno a dovolila domácím pouze 14 bodů a SLUNETA si pod taktovkou Vyorala pro poločasové vedení 30:41.

A nepovolila ani po přestávce, do druhé půle vstoupila totiž sérii 3:12 a vedení hostů se vyšplhalo až na 20 bodů 33:53. Jenomže pak přišla velká rána pro ústecké plány, lídr SLUNETY Vyoral se nejprve dopustil útočného faulu, což byl jeho celkově 4. faul a po následné technické chybě musel hřiště opustit. Rozehra tak zůstala na Adamovi Čížovi, který si rychle udělal také čtvrtou osobní chybu a to byla přesně voda na děčínský mlýn.

Válečníci začali ukrajovat z náskoku SLUNETY a dotáhli do vyrovnané koncovky. Atmosféra v hale byla bouřlivá, ale v závěrečné přestřelce v trestných hodech měli přesnější ruku hosté a zaslouženě si vezou výhru z prvního El Nordica této sezóny.

BK ARMEX ENERGY Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 72:77 (16:18 30:41 45:60)
Body domácí:
Walton 17, Ogundiran 14, Davidson 13, Štěrba 8, Pecháček a Kroutil po 6, Slowiak a Pomikálek  po 4
Body hosté: Oguama 15, Varner 14, Vyoral 11, Edwards, Potoček a Pecka všichni po 10, Číž 7
Trojky: 36/9 – 26/9
Trestné hody: 23/13 – 34/22
Doskoky: 43 - 43
Osobní chyby: 27 - 22