Nymburk potvrdil roli favorita

Středeční podvečer patřil dohrávce 4. kola základní části mezi loňskými finalisty Ústím a Nymburkem, ze kterého jak víme vyšel vítězně soupeř. SLUNETA vyrážela ke Středočechům po domácí výhře nad USK, který ji moc herně neprověřil a Nymburští se naopak vezli na vítězné vlně, a to včetně Ligy mistrů, kde vévodí skupině D.

Domácí vlétli do utkání hodně aktivně a hosté museli několikrát „hasit“ problémy v obraně faulem. V půlce prvního dějství odskočili domácí na 12:6 a Tomáš Reimer musel brát oddechový čas, aby zastavil nápor domácích. Po timeout vyrukovali domácí s hodně nátlakovou celoplošnou obranou, která dělala Ústeckým hodně velké problémy. Po několika ztrátách SLUNETY a naopak úspěšných trojkách Nymburka odskočil favorit na 34:19 po první čtvrtině.

Domácí nepolevili v nátlakové obraně ani ve druhém dějství, jejich trenér využíval širší rotaci a Ústecké stálo hodně sil si vůbec vybudovat nějakou solidní střeleckou pozici. V poločase bylo vlastně rozhodnuto, protože si mistr vystřílel vedení 61:34.

Po přestávce se Pandy přeci jenom trochu oklepaly a dokázaly soupeři vzdorovat dílčím skóre 26.22, ale náskok domácích už byl tak velký, že si to mohli dovolit a utkání se už dohrávalo z povinnosti. Po třiceti minutách hry prohrávala SLUNETA v Nymburce už 87:56.

Ve čtvrtém dějství točil domácí trenér své hráče na hřišti, aby udržel vysoké tempo hry a bylo z toho jasná výhra 108:73.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 108:73 (34:19, 61:34, 87:56)
Body domácí: Birts 19, Svoboda a Shumate po 18, Ceasar 15, Brown 11, Kříž 9, Tůma 7, Bohačík 5, Bishop a Sehnal po 3
Body hosté: Varner II 20, Oguama 13, Pecka 11, Potoček a Vyoral po 10, Edwards 7, Žikla 2
Trojky: 34/12 – 24/6
Trestné hody: 17/10 – 17/15
Doskoky: 45 - 33
Osobní chyby: 20 - 21