Novou sezónu zahájila SLUNETA výhrou!

SLUNETA zahajovala novou sezónu na hřišti nováčka GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec, který už měl za sebou svou premiéru na pražské Folimance, kde se ukázal v dobrém světle, byť to na výhru nestačilo, ale čekalo se, že doma bude novic mezi elitou hodně kousat, a to se také potvrdilo, ale pojďme postupně.

Ústecký, nově složený tým, odjížděl na jih už bez posledního příchozí hráče Hightowera, který nevyužil šanci a s týmem se ještě ve zkušební lhůtě rozloučil. Další nepříjemnost čekala na Pandy po cestě, kde jedna dodávka musela měnit prázdnou pneumatiku. Se vším si ale výprava poradila a dorazila k utkání včas.

Utkání začalo zostra, oba celky se snažily praktikovat tvrdou obranu, a tak nebylo k vidění moc košů. Střeleckou formu si k Vajgaru přivezl ex-slávista Lesley Varner II, který se postaral o ústeckou bodovou produkci v úvodu utkání a v jedné chvíli vedl nad domácími 3:8. Lions ovšem nesložili zbraně a ještě více přitvrdili v obraně a dorovnali skóre. Po první čtvrtině vedla SLUNETA 16:20.

V druhé desetiminutovce převzal štafetu v produkci bodů pro SLUNETU Jaden Edwards, ale bohužel se mu nedostalo větší podpory od ostatních spoluhráčů, a tak se do šaten šlo za poločasového skóre 41:42.

Domácí nepolevovali ani po přestávce, využili střeleckého trápení ústeckých hráčů a pod taktovkou Fairweathera, který stihl za třetí dějství 14 bodů, si došli pro vedení po třech čtvrtinách 66:57. SLUNETA už prohrávala o 13 bodů, ale zmobilizovala síly a už nedovolila soupeři tak jednoduché koše a s postupem času začala odmazávat body z náskoku domácích.

Utkání dospělo do vervy drásající koncovky, v ní prokázal své zkušenosti Láďa Pecka, který důležitými body zařídil těsné vedení Ústeckých, které pak už jen s klaksonem domácí korigovali na 85:86.

Pandy tedy zvládly vstup do nové sezóny a nyní už mohou vyhlížet první domácí utkání, které sehrají už v neděli, kdy přivítají Pardubice, které trénuje v Ústí dobře známý Honza Šotnar.

GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec - SLUNETA Ústí nad Labem 85:86 (16:20 41:42 68:57)
Body domácí: Fairweather 29, Bajema 18, Kábrt 11, Wiznitzer 10, Valentiny 6, Jansa 5, Feštr 4, Kemm 2
Body hosté: Edwards 22, Varner II 21, Pecka 16, Oguama 10, Číž a Potoček po 6, Vyoral 5,
Trojky: 29/10 – 16/3
Trestné hody: 19/15 – 28/21
Doskoky: 34 - 39
Osobní chyby: 23 - 20