Děčín kontruje na 2:2.

Semifinálová série se po dvojutkání v Ústí přesunula za stavu 1:1 do Děčína a ve třetím duelu se povedlo SLUNETĚ dokonale zaskočit Válečníky a vzít si zpátky nejen výhodu domácího prostředí, ale také vedení v sérii 2:1.

Středeční duel začal hodně zostra, Válečníci, vědomi si závažnosti situace, vlétli do utkání jako vítr a od samého začátku vedli, a to hlavně díky aktivitě Ogundirana a bodům Kroutila. Už po prvních dvou minutách, za stavu 10:3 pro domácí, si bere oddechový čas hostující kouč Šotnar. Ústecký x-faktor první čtvrtiny, Karlovský, pak 8 body dokázal držet svůj tým alespoň na dostřel, po prvních 10 minutách byl stav 27:21 pro Děčín.

Dle očekávání se hrál tvrdý basketbal, a tak hráči na obou stranách sbírali velice rychle osobní chyby, nejvíce „bolelo“ domácího lodivoda, když si jeho ústřední rozehrávač Walton udělal druhou chybu už v úvodu druhé čtvrtiny. Tento úsek hry ale patřil jinému Válečníkovi, ve včerejším utkání nevýrazní reprezentant Matěj Svoboda předvedl střeleckou explozi a 17 body ve druhé čtvrtině dovedl Válečníky k poločasovému vedení 49:42.

Druhý poločas začal opět velkým náporem domácích, kteří pokračovali v precizní obraně a v útoku se mohli spolehnout na služby Kroutila a Svobody, po jehož trojce vedl Děčín už o 19 bodů a ústecký trenér musel zastavovat nápor Válečníků oddechovým časem. SLUNETĚ chyběly body trápícího se Lamba Autreyho, ale naštěstí měla Honzu Karlovského, který navýšením svého karierního maxima na 16 bodů zavelel k náporu a korigování výsledku po 3 čtvrtinách na 72:62.

SLUNETĚ opět nevyšel vstup do čtvrtiny a Válečníci šňůrou 7:0 opět odskočili a udělali výrazný krok k vyrovnání série. Svěřenci Honzy Šotnara měli poslední šanci udělat něco s vývojem skóre. K tomu ale nutně potřebovala body jednoho z tahounů. To se ale nestalo a Děčín zakončil utkání dílčím výsledkem poslední čtvrtiny 30:11 a celkovým skóre 102:73 vyrovnal sérii na 2:2.

Bitva pokračuje v sobotu v Ústí.

BK Armex Děčín – SLUNETA Ústí nad Labem 102:73 (27:21, 49:42, 72:62)
Body domácí:
Svoboda 33, Ogundiran 17, Walton 16, Kroutil 13, Pomikálek a Štěrba po 6, Slowiak 4, Macháč 3, Mach a Šturanovič po 2
Body hosté: Karlovský 16, Nichols 15, Pecka a Martin po 12, Rowan 8, Haiblík a Nábělek po 3, Krupka a Autrey po 2
Trojky: 26/10 – 25/9
Trestné hody: 31/24 – 18/12
Doskoky: 40 - 30
Osobní chyby: 23 - 23