Sršni budou útočit na brloh Pand a A1
V posledním domácím utkání základní části budou Pandy hájit svůj brloh před náletem Sršňů z Písku. Nováček soutěže dokázal nadchnout svými výkony, obzvláště v první polovině soutěže, kdy na domácí palubovce skolil či alespoň potrápil nejednoho favorita.
A tak se hodně skloňovalo slovo Písek v souvislosti s překvapením, kometou soutěže apod. Trenér Čech je pověstný nekompromisním pojetím hry, kdy jeho hráči jezdí po celé palubovce a „brousí“ soupeře bez ohledu na průběžný stav a v útoku si nelámou hlavu a pálí jak u Verdunu.
Tato taktika Písku přinesla respekt soupeřů, a hlavně mu dovolila pohybovat se v horní části nebo minimálně ve středu tabulky. Sršni ještě zvládli důležité domácí utkání s Pardubicemi, pak ale jako by se vytratilo kouzlo a přišla černá série šesti porážek. Když nebudeme brát vysokou porážku s Nymburkem a jasný výsledek s Válečníky, jednalo se o relativně těsné výsledky, na Folimance prohra o 4, s Klínem o 6 a prohrát v Opavě o 11 jako nováček je také solidní výsledek. Není pak divu, že Sršni nezvládli důležité utkání v Ostravě, když jsou hlavami dole.
Písek totiž na dálku svede lítý boj o 8. příčku, která zajišťuje účast v nadstavbové skupině A1. Sršni mají nyní horší karty, protože na Besku ztrácí 1 výhru a čeká je utkání právě na SLUNETĚ a doma s Olomouckem. Pardubice pak hrají v Opavě a doma s USK Praha. Možná proto se trenér rozhodl šetřit své opory (Sýkora, Martin Svoboda, Šurý, Novotný, Skalička, Fait, Englický, Týml) v pohárovém utkání, aby se hráči mohli soustředit na závěrečná dvě kola základní části. Písek tak vypadl v osmifinále Českého poháru s USK Praha.
Osmifinálové utkání naopak zvládla SLUNETA, když se po 11 dnech vrátila opět na Eden. Hráčům evidentně utkvělo v paměti ligové střetnutí, kdy Slávisté hráli velmi dobře a Ústečtí tahali celou dobu za kratší konec a rozhodovalo až prodloužení. Hodně podobný průběh mělo i pohárové měření sil, v něm koncovku Ústečtí, byť se štěstím, ale zvládli a mohou vyhlížet soupeře pro čtvrtfinále. Ten se bude losovat z postupujících týmů Nymburka, Olomoucka, USK Praha, Děčína, Pardubic a Opavy. Poslední postupující tým vzejde z duelu BC Geosan Kolín – Basket Brno, který se odehraje až 22. 1. 2024.
Honza Šotnar:
„V dalším utkání se střetneme s týmem Písku. Musíme být připraveni, že k nám dorazí silně motivovaný tým toužící po postupu do skupiny A1. Pro nás je důležité nastoupit s respektem a vysokou mírou koncentrace na plnění jednotlivých úkolů. Vezeme se na vítězné vlně a před domácími fanoušky z ní nechceme za žádnou cenu vystupovat.“
Honza Karlovský:
„V posledním domácím utkání jsme předvedli skvělý výkon a na ten chceme navázat. Písek bude určitě hodně motivovaný, protože stále má možnost proklouznout do A1, ale my chceme podat opět koncentrovaný výkon, pobavit naše fanoušky a odnést si další výhru.“
Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.
Média:
Vzájemná bilance.
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsPIS